atheist-and-god

Duālās pasakas – Ezotērika vai fizika ir pasakas?

Mani bieži uzmetas uzmācīga doma, kā jaunībā metās baltās spridzināmās pumpas – ezotēriski un garīgi noskaņoti cilvēki runā tieši to pašu, ko fizikas zinātāju cilvēki. Atšķirība ir tikai izmantotajos izteiksmes līdzekļos. Tie ir tēlaini vai tieši.  Katrā ziņā – domāju, kā vienu tā otru motivācija ir izzināt apkārtnotiekošo. Katrs savā veidā, kā nu māk. Saķeršanās, parasti notiek tikai tad, ja vieni vai otri noliedz, kāda apgalvojumu. Tas, visticamāk, rodas interpretāciju dēļ. Kā fiziķiem, tā garīdziniekiem ir svarīgi un vērtīgi tas ko viņi dara. Attiecīgi – tas tiek sargāts kā pensionārs sargā savas ledenes un attiecīgi tās aizsargā. Konflikta sāls, manuprāt slēpjas indivīda tulkojuma pazušanā – garīdzinieki mēdz tēlaino uztvert burtiski un fiziķi burtiski uztver tēlaino, kas mūžīgi, kā Makintoša krāsainā nāves pica, griežas, nebeidzas un nokaitina tik tālu, ka nākas vien spiest Shut down.

zgdih

Izslēgšanas stratēģiju izmanto kā vieni tā otri. Kā vieniem, tā otriem kaitina tas – ka redz, ka otrs turpina savu domu gājienu. Identiski.

Ja man kāds apgalvos, ka Bībele ir personīgs Dieva vārds (Viņš ir radījis Visumu, visus dzīvības mehānismus, ķīmiskās reakcijas, VY Canne Majoris zvaingznulēnu vai tiešām viņš būtu par sevi paziņojis šai saulei tikai pirms 2000 gadu vienā konkrētā vietā uz zemes? Turklāt rakstītā veidā vienā valodā un 8 ekseplāros (ignorējot pārējās dzīvības formas klātesamību) saprotot, ka tajā laikā lasīt un vēl lasīt tik konkrētā valodā spēj tikai izredzētie. Neizsīkstami tiks apgalvots, ka tā grāmata ir vienīgā no viņa un domāta visiem, totāli ignorējot, ka ir kurlmēmie, kuri, pat ja zin sarakstītā vārda valodu nespēj ne no mācītāja, ne no rakstītā uztvert informāciju par Dieva esamību? Manuprāt, tās ir tādas pašas Mozus, Jāņa un citu tēlainas piezīmes par to – no kā un kā ir izveidojies viņu ķermenis, esība un vide, kuru vēljoprojām cenšas aprakstīt dažādi prāti, kuru smadzeņu potenciāls pārsniedz 10%. Tai pat laikā nešpetni tiek noliegta ideja, ka Visuma telpai un solārai sistēmai bija kāds atomu izkārtotājs, pat tad, kad racionāli un zinātnes sistēmas lietotāji un atbalstītāji nespēj definēt ne vārdu dzīvība, ne arī spēj norādīt ķīmiskās formulas pēc kurām iespējams no gaisā un zemē esošajām vielām, elementu savienojumiem un atomiem izveidot formas, kas ir dzīvas, turklāt to organismi sastāv ne tikai no komplicētām organismu vadošām sistēmām, bet sastāv no komplicētas sistēmas, kas spēj sevi atkārtot vienlaicīgi spēlē nozīmīgu lomu ekosistēmā, kurā ir izveidojies. Šo formulu nespēj uzrakstīt pat tad, kad ļoti labi zin no kādām vielām sastāv ābols –

we-love-chemicals-620-450x636

Varbūt esmu palaidis, ka kādam citam, izņemot Dabu, Dievu, Mērfiju, Arhitektu utt., ir izdevies atsevišķi šīs vielas sakārtot kā ābolu? Atsevišķi šīs vielas ir pieejamas un nopērkamas pat Super neto. Turklāt zin kā vielās izkārtojušies elementi, zin no kā sastāv elementi, kāds ir atomu veidojošais kopums, un pat zin no kā sastāv protons – izveidot tādu pamat vielu kā askorbīnskābi no sūdiem un gaisa vēljoprojām spēj tikai mammucītis Daba, lai gan pat vārdam Daba nav skaidras definīcijas ne no tiem, kas zin garīgās, ne no tiem, kas zin fiziskās zinātnes.

Man liekas, ka pasakas stāsta kā vieni tā otri. Dzīvojam taču pasaikainā realitātē un kā citādi, ja ne kā pasaku to apraksta?

Tikmēr paklausamies kartonmetālu (ne šis, ne tas) par duālismu – https://www.youtube.com/watch?v=6fVE8kSM43I

Gribās par šo parunāt klātienē zem virsraksta –  vai esošais Visums ir iespējams bez apzinātas veidošanas? Vai Tevi tas interesētu – raksti lūdzu komentārā.

  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *