nasa-cilveki-dargi-viss-paliek-dargaks-zinatne-populacija-demografija

Vai ziniet kapēc viss paliek dārgāks?

Tapēc, ka tiek atklāts ar vien vairāk jaunu Visumā esošu objektu un jaunas sugas uz šīs planētas. Tas nozīmē, ka arvien dārgāk paliek uzturēt Nasā strādājošo cilvēku resursu, kuri apkopo datus par jaunatklājumiem un tos novēro. Katru dienu vismaz 12 000 jaunu komandu (aptuveni tik objekti tiek atklāti dienā, balstot to uz manis pašidomātiem datiem). Komandā ir 2 – 200 cilvēkiem. Atkarībā no objekta lieluma. Asteroīdam – 2 galvas. Galaktikai – 200 galvas. Vidēji tas ir 12 000 00 jauni darbinieki Nasā katru dienu. Tas nozīmē, ka viņiem vajag palielināt arī personālvadības resursus. Uz katriem 10 cilvēkiem, viens personālvadītājs. Tas nozīmē ka nāk klāt katru dienu vēl 120 000 personāldaļas vadītāji. Bet tas jau nav viss. Grāmatvedība. Attiecīgi uz katriem 50 jauniem cilvēkiem viens grāmatvedis. 26400 grāmatveži dienā. Un tā ir starptautiska kompānija,, lai zinātniskāk. Attiecīgi, katrs grib vakarā ēst mājās makaronus ar gaļu vai salātiem. Kā ticība atļauj. Tas nozīmē – vismaz 60% no viņiem dodas uz mājām. Izņemot apkopēji, kas tiek pieņemti aptuveni 200 uz vienu cilvēku, jeb  6732 dienā. Attiecīgi pārējie dodas mājās ar lidmašīnām. No rīta atpakaļ. 1majā klasē. Nasa. Svarīgi.

Tas jau protams nav viss. Cik mazgājamā ķīmija un roku dezinfekcija jāpērk dienā uz katru darbinieku? Tieši tā – wow ku daudz. Turklāt tieši dēļ lielā ūdenspatēriņa, no dziļurbuma tiek izzsūkts sauss. Tieši tā – sauss, kas rada alas un iebrukuma draudus, jeb vienvārdsakot – zemestrīces. Tieši dēļ šī ūdenstrūkuma tiek kausēts ziemeļpols, lai atklājējiem būtu ar ko aizskalot savu kaku un čuru, nomazgāt rokas un pietiktu ūdens ar ko apliet savu 5minutes zupiņu. 4 reiz dienā. Un protams kafiju.

Nemaz nerunājot par to – cik tualtetes papīrs tiek dienā iepirkts. Nasa jau neņems akcijā. Ir jābūt vismaz 3kārtīgam slānim vienā loksnē. Attiecīgi Maksimā, visticamāk Tesko viņi pērk (ar furgoniem protams) softo zevu par 4,57 eiro – 8 ruļļi gabalā. Lai jūs paši empīriski pārbaudītu cik tas ir daudz – pareķiniet to šeit, neatkarīgā skaitļu apstrādes centrā.

Tie ir 1 3553 132 jauni darbinieki dienā, neskaitot jau esošos. Nasa protams strādā bez brīvdienām. Zinātnes vārdā. Gadā (365,2425 dienas, neskaitot katru gadu klāt nākošās sekundes simdaļas ar kurām zemeslode arvien ilgāk aplido spožo un silto zvaigzni) tie ir precīzi – 494221314,51 jauni darbinieki, neskaitot iepriekšējajiem. Nasa sāka pirms 48 gadiem ar 1. darbinieku. 48 gadu laikā šī tendence atklāt 12 000 jaunu visuma objektu nemainās. Tieši tā – vēl neesam sākuši rēķināt tos zinātniekus, kas atrod 12 000 jaunas sugas uz šīs planētas. Tapēc droši abpusēji varam rēķināt visu reiz divi. Tieši tapēc šimpanzes un suņi tika sūtīti pirms 19. gadiem uz mēness, jo gluži vienkārši – pietrūka cilvēku. Bet labi – 48 gadu laikā Nasa pieņēmusi vidēji – 23 722 623 096 cilvēkus, kas strādā uz šo brīdi. Rīt jau būs vairāk. Tieši tā – viņi ir pieņēmuši par 16 miljardiem vairāk cilvēku, kā fiziski eksistē, neskaitot tos, kuri strādā lai atklātu 12 000 jaunas sugas dienā.

Un kā jūs domājat. Kas viņus uztur? Mēs! Tieši tā! Un protams, ka ja mēs grūžam naudu tur, kur tas rada tikai izdevumus viss kļūs dāgāks. Zelts, nafta, podi, tualetes papīri, asfalts, gāze, mašīnas un aifoni – jo šīs kompānijas ir jāspēj uzturēt tiem, kuri dara darbu, kas nes ienākumus un jo vairāk aiziet uz Nasu, jo mazāk paliek pelnošie cilvēki, kuriem protams jāuztur šī nozare.

Tieši tāpēc, ka Nasai trūkst cilvēkuresursu notiek populācijas bums. Un vai tu rekā – tieši pirms 48. gadiem pouplācija progresē tik intensīvi, cik intensīvi Nasa pieņēmusi jaunos darbiniekus. Sakritība, ka cilvēki paliek vairāk un viss paliek dārgāk? No way!

Es zinu, ka jums ir šoks, bet pēdējo šoka terapijas treicienu – Nasa ir ieplānojusi savu centru būvēt pasaules centrā. Jūs jau noteikti raustaties jo zempaziņa saka jums priekšā. Tā ir Latvija! Nasa jau 10 gadus organizē emigrāciju un parakstījusi pirms 20 gadiem līgumu par pasaules centra iegādi. 9 miljardi LV aizņēmās no SVF. Un SVF jeb citiem vārdiem – NASA nopirka par šo summu LV. Tieši tā – pasaules finanšu krīze tika izraisīta tikai Latvijas iegādes dēļ.

Labā ziņa – uz šo brīdi Nasai ir 16 miljardi vakances! Un katru dienu tās aug par 1 3553 132. Protams – tas bija arī Ulmaņa paredzēts nākotnes plāns, kā samazināt bezdarbnieku skaitu. Veiksmes stāsts!

Pats galvenais  gavlenais ko der iegaumēt – Nasa sākās kā nevainīgs startaps.

  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *